SimpleViewer requires Macromedia Flash. Get Macromedia Flash. If you have Flash installed, click to view gallery
SimpleViewer requires Macromedia Flash. Get Macromedia Flash. If you have Flash installed, click to view gallery

Chór Akademicki im. Prof. Jana Szyrockiego - aktualnosci



„African Sanctus” (David Fanshawe) – koncert in memoriam Jan Szyrocki i Stefan Marczyk


Sala Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie

Data i godzina:
24.11.2013, godz. 17:00

Typy biletów i ceny:
Normalny: 25 zł
Ulgowy: brak
Dzieci w wieku przedszkolnym i młodsze: wstęp darmowy
Miejsca siedzące, nienumerowane

Opis:
Chór Akademicki im. prof. Jana Szyrockiego ZUT w Szczecinie (CHAPS) zaprasza na koncert poświęcony pamięci dwóch wybitnych dyrygentów związanych ze Szczecinem - Jana Szyrockiego oraz Stefana Marczyka.
Utwór „African Sanctus” był już w przeszłości (prawie 15 lat temu) wykonywany przez CHAPS w Szczecinie pod ręką Jana Szyrockiego, który jednocześnie wprowadził tę kompozycję na polskie sceny.
„African Sanctus” jest odbiegającą od przyjętych wzorów ilustracją muzyczną mszy łacińskiej zintegrowanej z tradycyjną muzyką afrykańską, zarejestrowaną przez kompozytora Davida Fanshawe’a w czasie jego długiego pobytu nad rzeką Nil, wzdłuż Egiptu, Sudanu, Ugandy i Kenii (1969-1973). Kompozycja składa się z 13 części, które mają być odbiciem jego geograficznej pielgrzymki („Święta Podróż”), gdzie Kyrie przedstawia Kair, a Sanctus Północną Ugandę.
„African Sanctus” jest utworem uniwersalnym, którego posłanie jest proste – mówi, że siłę napędową daje człowiekowi duma oraz głębokie przeświadczenie o jedności Muzyki i Boga. Zarówno słuchacz jak i wykonawca poznaje muzykę Afryki oraz jej odniesienie do zachodniej polifonii.
„Święta Podróż” od Morza Śródziemnego do Jeziora Wiktorii i od gór Zachodniego Sudanu do Morza Czerwonego miała symboliczny kształt krzyża i stała się kanwą tej kompozycji.
Podczas koncertu słuchacz będzie świadkiem spotkania kultury łacińskiej w formie muzyki wykonywanej na żywo przez Chór Akademicki im. prof. Jana Szyrockiego ZUT, Szczeciński Chór Chłopięcy „Słowiki” (kier. art. Grzegorz Handke), zespół instrumentalny (kier. art. Dariusz Jagiełło), fortepian (Katarzyna Borecka) i sopran (Anna Wilk) z kulturą afrykańską w formie muzyki zarejestrowanej podczas „Świętej Podróży” kompozytora. Całość zostanie zrealizowana pod dyrekcją Szymona Wyrzykowskiego.


„African Sanctus” (David Fanshawe)
koncert in memoriam Jan Szyrocki i Stefan Marczyk

24.11.2013, godz. 17:00
Sala Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie

Artyści:
Chór Akademicki im. prof. Jana Szyrockiego ZUT w Szczecinie
Szczecińskie „Słowiki” (kier. art. Grzegorz Handke)
Zespół perkusyjny (kier. art. Dariusz Jagiełło)

Katarzyna Borecka - fortepian
Anna Wilk – sopran

Reżyseria dźwięku: Roman Zieliński

Dyrygent: Szymon Wyrzykowski

Program:
„African Sanctus” (David Fanshawe) - kompozycja składa się z 13 części, które mają być odbiciem geograficznej pielgrzymki kompozytora po Afryce. Podczas koncertu słuchacz będzie świadkiem spotkania kultury łacińskiej w formie muzyki wykonywanej na żywo przez Chór Akademicki im. prof. Jana Szyrockiego ZUT, zespół instrumentalny i sopran, z kulturą afrykańską w formie muzyki zarejestrowanej podczas „Świętej Podróży” kompozytora. Całość zostanie zrealizowana pod dyrekcją Szymona Wyrzykowskiego.

Bilety w cenie 25 zł do nabycia:
- w serwisie bilety.fm,
- w siedzibie chóru, ul. Wyspiańskiego 1, Szczecin, pn.-pt., w godz. 10-19,
- w dniu koncertu, w holu Filharmonii, od godz. 16:00.

Organizator: Stowarzyszenie Śpiewacze Chór Akademicki im. prof. Jana Szyrockiego ZUT w Szczecinie
Współpraca organizacyjna: Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie, Baltic Neopolis Orchestra
Mecenat: Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie, Restauracja „Na językach”, Piekarnia „Francuzka”
Patronat medialny: TVP Szczecin, Polskie Radio Szczecin, Infoludek
Partnerzy: bilety.fm

Więcej informacji:
facebook.pl/chapspl



Z muzyką wśród fiordów

Zgodnie z norweskim przysłowiem borte er bra, men hjemme er best – dobrze jest wszędzie, jednak najlepiej...wiadomo gdzie! Tak przynajmniej twierdzili chórzyści ZUT do czasu wizyty w Norwegii. Wśród pięknych krajobrazów, wolni w przestrzeni, gdzieś gdzie góry spotykają się z morzem, zaczęli wątpić w słuszność tego stwierdzenia. Wraz z ostatnimi ciepłymi dniami wakacji, Chór Akademicki im. Prof. Jana Szyrockiego wyruszył na siedmiodniowe tournée po Norwegii. Przygoda rozpoczęła się we czwartek, 29. sierpnia w godzinach porannych, kiedy to powitani przez kierowców z firmy Pol-Bus, wyruszyli w kierunku nord vegen (pol. droga na północ). Około południa, pierwszym, a zarazem ostatnim polskim przystankiem było Świnoujście. Tam rozpoczął się kolejny etap przygody, tym razem drogą morską. Nieodzowną i nieocenioną pomoc w organizacji podróży zaoferowała firma Unity Line. Jako największy przewoźnik w korytarzu z Polski do Skandynawii, stanowili gwarancję bezpieczeństwa i synonim zaufania w długiej, ośmiogodzinnej podróży. Co więcej, profesjonalna i miła załoga promu Polonia strawiła, że czas ten minął niepostrzeżenie. Chórzyści mieli szansę podróżować w bardzo komfortowych warunkach. W godzinach wieczornych zespół znalazł się już po drugiej stronie Morza Bałtyckiego, w Ystad. Stamtąd do celu, dzieliła ich już „tylko” szesnastogodzinna droga autokarem...

Fot. Piotr Kruk

Pierwszą miejscowością na muzycznym szlaku młodych Szczecinian była Volda - miejscowość usytuowana na zachodnim brzegu półwyspu. Przyjęci z niezwykłą gościnnością chórzyści, poczęstowani lokalnymi specjałami oraz zaproszeni na wycieczkę po okolicy, mieli pierwszą okazję na spotkanie z pięknem norweskich krajobrazów i architektury. W roli przewodnika, wystąpił organizator i gospodarz koncertu w Volda – Odd Ragnar Hunnes. Formą podziękowania ze strony muzycznych przedstawicieli ZUTu, był koncert, który odbył się tego samego wieczoru. Dwuczęściowe przedstawienie, angażujące publiczność, okazało się uroczystym przeżyciem dla obu stron. Słuchacze mieli możliwość z zapoznaniem się m.in. z bogatym dorobkiem muzyki polskiej, chórzyści natomiast, ze wzruszającą możliwością jej przekazu z dala od Ojczyzny. Wśród wielu serdeczności, nowych przyjaźni i niezapomnianych chwil, minął pierwszy dzień podróży.

Kilkadziesiąt kilometrów na północ, przywitało chórzystów kolejne niezwykłe miejsce, Forde. Kolejność zdarzeń podobna do dnia poprzedniego, przy czym w żadnym wypadku nie można mówić o monotonni. Każdy dzień, mimo iż podobnie pracowity, przepełniony był życzliwością norweskich organizatorów, rodzin, które przyjmowały chórzystów na noc, a przede wszystkim słuchaczy przybyłych na koncerty. I tym razem norweska gościnność nie zawiodła. Przywitani przez panią kantor Gro Anthum, chórzyści wzięli udział w niceodziennym wydarzeniu. Jako goście z Polski, stali się główną atrakcją konceru, który odbywał na scenie przed nowoczesnym Ratuszem Miejskim. W ramach zasłużonego odpoczynku, część zespołu, udała się na ...najwyższą górę w okolicy. Nieliczni doszli na sam szczyt, jednak Ci którym się udało, wrócili oczarowani. Koncert był, wspinaczka też, jednak wciąż nie koniec możliwości CHAPSu. Tego samego dnia, podobnie jak poprzedniego, muzycy mieli zaszczyt wystąpić ponownie, tym razem jednak zaprezentowali się w pełnym, dwuczęściowym programie muzycznym.

Niedziela była trzecim dniem na trasie muzykowaniu wśród malowniczych fiordów. W godzinach rannych chórzyści śpiewem ubogacili nabożeństwo w kościele w Eid. Wraz z głównym organizatorem całego przedsięwzięcia, Ralphem Cupperem, wykonali uroczysty utwór na chór i organy: 'O come let us sing unto the Lord'. Ponieważ niedziela jest czasem odpoczynku, dlatego zespół udał się tego samego dnia koncertować do Maloy. CHAPS w imieniu tamtejszej społeczności przyjmowany był przez kantora Kaldo Kiis oraz Kristine Schielderup. Kolejny koncert i kolejne ciepłe przyjęcie (może nie licząc pogody, która tego dnia akurat nie dopisała).

Po koncercie w Maloy powróciliśmy do Eid, aby wieczorem, zwyczajowo już, dostarczyć gospodarzom muzycznych przeżyć. Kilka dni spotkań z norweskimi rodzinami, wspólnego muzykowania, poznawaniu kultury norweskiej minęły niepostrzeżenie. Kolejne natomiast, miały przenieść chórzystów szlakiem górskich malowniczych krajobrazów i nowoczesnej architektury środkowej części półwyspu. Wśród zapierających dech w piersiach widoków, zielonych dolin oraz górzystych szlaków chórzyści przedostali się do stolicy kraju - Oslo. Mimo późnych godzin wieczornych i zmęczenia całodzienną podróżą, miasto zachwyciło Szczecinian. Na nocleg udali się do Anker Hostel, położonego w centrum Oslo. Wtorek był ostatnim dniem w Norwegii, jednak wciąż nie ostatnim z całego turnee. Następnym przystankiem była Szwecja i malownicze Lund. Chór Akademicki im. prof. Jana Szyrockiego ZUT przyjęty został już tradycyjnie bardzo gościnnie i podobnie jak w poprzednich dniach, zaprezentował dwuczęściową ucztę muzyczną. Pełni wzruszeń i cudownych wspomnień, zachwyceni życzliwością ponoć nie do końca 'gorących' w kontaktach Norwegów i Szwedów, szczecińscy chórzyści, zaczęli przygotowywać się na powrót do kraju...

Fot. Katarzyna Zacharska

Droga do Polski rozpoczęła się o poranku następnego dnia na promie Skania należącym do Unity Line. W Szczecinie, chórzyści byli 4. czerwca, w środę. Pełni pozytywnych emocji i nowych doświadczeń obecnie rozpoczynają nowy sezon artystyczny 2013/2014.

Za wsparcie w realizacji powyższego wyjazdu koncertowego należą się podziękowania władzom Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie. Dzięki mecenatowi rodzimej Uczelni członkowie zespołu mogą mieć bezpośredni kontakt z wieloma kulturami (wystarczy wspomnieć, że w czerwcu zespół wizytował również Ukrainę) i jednocześnie mają okazję do prezentowania polskiej kultury i reprezentowania Szczecina i ZUT poza granicami kraju. Ogromne podziękowania tutaj należą się po raz kolejny firmie Unity Line, z którą CHAPS podróżował w obu kierunkach podczas tego wyjazdu.
MW





George Gershwin - „Porgy and Bess” Suita koncertowa 29 maja 2013 roku (środa), godz. 20:00 Teatr Letni w Szczecinie

W 1935 roku George Gershwin stworzył operę inną niż wszystkie. Przeznaczona na amerykański rynek sceniczny odbiegała od tradycyjnych widowisk ogromną inwencją muzyczną kompozytora, która dała początek muzyce jazzowej. Od samego początku była też źródłem skrajnych emocji ze względu na wyeksponowanie muzyki i kultury afroamerykańskiej. W osiemdziesiąt lat po nowojorskiej premierze opera „Porgy and Bess” zabrzmi w Teatrze Letnim w Szczecinie w wersji koncertowej. Wykonawcami będą: obchodząca piąte urodziny Orkiestra Baltic Neopolis wsparta Orkiestrą Akademii Sztuki oraz świętujący jubileusz 60-lecia istnienia Chór Akademicki im. prof. Jana Szyrockiego ZUT pod kierownictwem Szymona Wyrzykowskiego.

Na deskach szczecińskiego amfiteatru usłyszymy muzykę inspirowaną spirituals, bluesem, ale także muzyką korzeni, wywodzącą się w linii prostej z Afryki, tak jak przodkowie niewolników przywiezionych do Stanów Zjednoczonych. Zobaczymy biednego Porgy'ego, który zakochuje się w pięknej Bess, w których wcielą się wybitni soliści Anna Wilk – sopran (Bydgoszcz) i Stanisław Duda – baryton (Katowice). Będzie też najsłynniejsza aria wszechczasów – „Summertime” i bardzo dużo genialnej muzyki George’a Gershwina.

„Porgy and Bess” wystawiono w Polsce już w 1956 roku. Miało to miejsce zaraz przed słynną odwilżą i jak wspominają świadkowie tego wydarzenia, okazało się „lekko uchylonym oknem na świat”, które zamknął przed Polakami opresyjny ustrój komunistyczny. Chętnych do obejrzenia opery i jej afroamerykańskich wykonawców było więcej niż biletów. Przed kasą ustawiały się kolejki i każdy chętny musiał odczekać kilkadziesiąt godzin, aby zdobyć upragnioną wejściówkę. Ci, którym nie udała się ta sztuka, posuwali się do malowania twarzy na czarno, aby udając wykonawców, dostać się na przedstawienie wejściem służbowym.

Ze względu na duże wymagania postawione artystom przez kompozytora, opera nie jest wystawiana zbyt często. Tym bardziej szczecińskie wykonanie będzie bardzo ważnym wydarzeniem tego miesiąca. W koncercie weźmie udział ponad stu artystów – chórzystów Chóru Akademickiego im. prof. Jana Szyrockiego ZUT w Szczecinie oraz muzyków Balic Neopolis Orchestra i Orkiestry Akademii Sztuki.

Wykonawcy: Chór Akademicki im. prof. Jana Szyrockiego w Szczecinie ZUT Baltic Neopolis Orchestra Orkiestra Akademii Sztuki w Szczecinie Anna Wilk - sopran Stanisław Duda - baryton Szymon Wyrzykowski - dyrygent

Bilety: 10 zł Do nabycia: - online w serwisie bilety.fm; - w Punkcie Obsługi Klienta serwisu bilety.fm (Zamek Książąt Pomorskich, wejście "I"); - w "Galerii Henryka Sawki" (Galeria Henryka Sawki (al. Wojska Polskiego 40/u3); - w Centrum Informacji Turystycznej (al. Niepodległości 1); - w dniu koncertu w Teatrze Letnim (od godz. 19).

Organizatorzy: Chór Akademicki im. prof. Jana Szyrockiego ZUT, Baltic Neopolis Orchestra
Patronat Honorowy: Prezydent Miasta Szczecin
Koncert współfinansowany przez: Miasto Szczecin, Województwo Zachodniopomorskie, Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny
Sponsorzy: Zakład Budowlany Siemaszko, Wielkopolska Spółka Gazownictwa, Soffi Flower Coffee
Partnerzy: Akademia Sztuki w Szczecinie, Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie, TVP Szczecin, Radio Szczecin, Echo Szczecina, Drukarnia Kadruk, Szczeciński Inkubator Kultury, wspieram.to, bilety.fm, Agencja Muzyczna Onomatopeja

Więcej informacji:
facebook.com/chapspl
balticneopolis.pl
facebook.com/BalticNeopolisOrchestra

>


Jubileuszowa wystawa w Książnicy i koncert "Jan Szyrocki in memoriam" w Katedrze z okazji 60-lecia Chóru Akademickiego im. prof. Jana Szyrockiego ZUT w Szczecinie.


Chór Akademicki im. prof. Jana Szyrockiego ZUT w Szczecinie zaprasza na uroczyste otwarcie wystawy przygotowanej z okazji jubileuszu 60-lecia zespołu i koncert "Jan Szyrocki in memoriam" w 10. rocznicę śmierci Jana Szyrockiego.

Wystawa.
Zostanie otwarta 9. kwietnia (wtorek) o godz. 19:30 w Sali pod Piramidą Książnicy Pomorskiej przy ulicy Podgórnej 15/16. Wystawa przygotowana została dzięki wsparciu Książnicy Pomorskiej (Instytucji Kultury Samorządu Województwa Zachodniopomorskiego), Miasta Szczecin i ZUT w Szczecinie wystawa stara się zaprezentować magię świata chóralnego z przestrzeni 60 lat działalności zespołu.

Koncert "Jan Szyrocki in memoriam".
Uroczysta Eucharystia i koncert "Jan Szyrocki in memoriam" odbędą się 13. kwietnia (sobota) o godz. 18:00 w Katedrze p.w. św. Jakuba w Szczecinie. Przedsięwzięcie jest możliwe dzięki wsparciu:
Miasta Szczecin,
Urzędu Marszałkowskiego,
ZUT w Szczecinie.

Jubileusz 60-lecia CHAPS (obecnie Chóru Akademickiego im. prof. Jana Szyrockiego ZUT) to okazja do prezentacji dorobku artystycznego chóru oraz jego założyciela i Mistrza prof. Jana Szyrockiego. W szeregach chóru w ciągu 60 lat (w tym 50 pod Jego dyrekcją) znalazło się kilka tysięcy młodych ludzi, którzy w zespole kształtowali swoją wrażliwość muzyczną, uczyli się śpiewu chóralnego, współdziałania w zespole, a także rozwijali swoją osobowość, talenty i zainteresowania. Ich działalności w chórze, trwającej zwykle od 6 do 10 lat, towarzyszyli wytrwale ich rodzice, rodziny i przyjaciele, wspierając ich w codziennej, żmudnej i wymagającej poświęcenia pracy twórczej. Jubileusz jest nie tylko wyrazem szacunku dla wszystkich tych, którzy przez lata go tworzyli i wspierali, ale także przypomnieniem mieszkańcom Szczecina i regionu o tych chórzystach i współpracownikach, którzy na przestrzeni lat stali się ambasadorami Szczecina, zarówno w kraju, jak i zagranicą.


Koncert Via Crucis w Niedzielę Palmową w ramach VI Misterium Pasyjnego

W Niedzielę Palmową 24 marca 2013 o godz. 19.00 zapraszamy do Bazyliki Archikatedralnej w Szczecinie na koncert "VIA CRUCIS" Pawła Łukaszewskiego (VI Misterium Pasyjne).
Koncert odbędzie się w ramach cyklu koncertów na 60-lecie Chóru Akademickiego im. prof. Jana Szyrockiego ZUT w Szczecinie.

Wystąpią:
Chór Akademicki im.prof. Jana Szyrockiego ZUT w Szczecinie
Baltic Neopolis Orchestra

Soliści:
kontratenor - Piotr Łykowski
tenor - Andrzej Klepacki
baryton - Adam Kuliś
recytator – Andrzej Oryl

Dyrygent: Szymon Wyrzykowski
WSTĘP WOLNY

Mecenat koncertu:
Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego
Zachodnipomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie i JM Rektor ZUT prof. dr hab. inż Włodzimierz Kiernożycki

Współorganizator:
Parafia pw. św. Jakuba Ap. przy Bazylice Metropolitalnej
Baltic Neopolis Orchestra

Organizator:
Chór Akademicki im. prof. Jana Szyrockiego ZUT w Szczecinie.



Focus on Marek Jasinski


FOCUS ON: Marek Jasiński W programie: Projekcja materiałów archiwalnych TVP Szczecin o prof. Marku Jasińskim; wykład otwarty prof. Zbigniewa Kozuba 6 grudnia 2011 roku, godz.: 13.00 sala Anny Jagiellonki, Zamek Ksiażąt Pomorskich w Szczecinie

Koncert utworów chóralnych prof. Marka Jasińskiego w wykonaniu Chóru Akademickiego im. prof. J.Szyrockiego ZUT pod dyr. Szymona Wyrzykowskiego 6 grudnia 2011 roku, godz.: 18.00 Muzeum Narodowe w Szczecinie, ul. Staromłyńska 27

NA WSZYSTKIE WYDARZENIA WSTĘP WOLNY.
FOCUS ON jest projektem artystyczno-dydaktyczno-promocyjnym, skupiajacym wydarzenia w jego ramach na postaci scisle zwiazanej ze Szczecinem. To zorientowanie tematyczne wydarzeń dydaktycznych, prezentacji, wystaw, wydawnictw, prelekcji, koncertów i warsztatów wokół sylwetki jednego artysty. Wsród głównych celów projektu należy wymienić: popularyzację i merytoryczne zgłębienie twórczosci prezentowanego artysty, integrację srodowiska studentów Akademii, mieszkańców Szczecina i jego artystycznych srodowisk oraz instytucji kultury. Przewidzianymi partnerami działania sa: Miasto Szczecin, Zamek Ksiażat Pomorskich, Muzeum Narodowe w Szczecinie, TVP S.A. Oddział w Szczecinie, Stowarzyszenie im. prof. M.Jasińskiego, Chór Akademicki im. prof. J.Szyrockiego ZUT w Szczecinie, Ogólnokształcaca Szkoła Muzyczna I st. im. prof. M.Jasińskiego w Szczecinie. W roku 2011 semestr zimowy poswięcony jest postaci prof. Marka Jasińskiego - wybitnego kompozytora, zmarłego w 2010 r. Projekt dofinansowano z budżetu Miasta Szczecin.


Zarys planow CHAPS do konca 2011 roku


Pazdziernik - wedlug planów.
Listopad - nagranie, edycja płyty.
Grudzien
- wydanie i promocja płyty,
- 6.XII - Szczecin (Focus on Marek Jasinski) - a cappella,
- 13.XII - Szczecin (Filharmonia) - a cappella i kolędy,
- 15.XII - Warszawa (Filharmonia) - kolędy (wyjazd 14.XII, powrót w nocy 15/16.XII),
- 19.XII - Szczecin (CHAPS) - koncert wewnętrzny,


Ego Sapientia (Kantata o M‘droci) Marka Jasińskiego, 30 kwietnia 2011, o godz. 22.00, Katedra w Szczecinie

Rzecz o Janie Pawle II, Marku Jasińskim, M‘droci i póĽnych godzinach wieczornych. Jak społecznoć Szczecina powinna więtować uznanie Jana Pawła II błogosławionym?
Być może, dla rozszerzenia grona odbiorców powinno się zorganizować koncert z sakralnym lecz rozrywkowym programem artystycznym. Być może, powinien się on odbyć w klimatyzowanej sali z miękkimi siedzeniami o dogodnej dla wszystkich godzinie. Być może... tylko po co?
Leopold Mozart uparcie namawiał swojego genialnego syna, aby ten uszanował gusta Rajców o długich (czytaj olich) uszach. Na szczęcie dla nas, Wolfgang nie był pokornym synem i ignoruj‘c proby ojca tworzył w zgodzie z własnym sumieniem. Owszem, mog‘ nas przerażać konsekwencje takiej postawy doprowadzaj‘cej Mozarta do mierci w nędzy. Pamiętajmy jednak, że o takim heroizmie mylał Jan Paweł II popularyzuj‘c ewangeliczny zwrot "nie bój się, wypłyń na głębię". Nasz‘ szczecińsk‘ głębi‘ będzie na pewno nocne czuwanie w przededniu beatyfikacji. W zatopionej w wietle wiec katedrze, zabrzmi monumentalne, a zarazem refleksyjne dzieło Marka Jasińskiego - Kantata o M‘droci. Siedemdziesięcioosobowy chór wraz z wielk‘ orkiestr‘ symfoniczn‘ oraz mezzosopran solo opisz‘ muzyk‘ jeden z ważniejszych przymiotów Boga, umiłowany przez błogosławionego papieża - M‘droć. Hebrajskie motywy melodyczne - charakterystyczne dla twórczoci Marka Jasińskiego - nadaj‘ dziełu lekki, wręcz taneczny charakter, co idealnie koresponduje z radosnym charakterem uroczystoci.
Nie odkładajmy więtowania do ogłoszenia kanonizacji Jana Pawła II, gdyż historia Kocioła odnotowała przypadki kilkusetletniego oczekiwania na oficjalne uznanie więtoci. Spotkajmy się zatem teraz, aby wspólnie wypłyn‘ć na głębię.
SW

Zapraszamy na koncert: Ego Sapientia (Kantata o M‘droci) Marka Jasińskiego

Wykonawcy:
Chór Akademicki im. prof. Jana Szyrockiego ZUT w Szczecinie
Baltic Neopolis Orchestra
Magdalena Idzik - mezzosopran
Szymon Wyrzykowski - dyrygent

Miejsce koncertu:
Katedra pw. Šw. Jakuba
30 IV 2011
godz. 22.00

Koncert współfinansowany jest przez Miasto Szczecin, Urz‘d Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego i Kurię Metropolitaln‘ Szczecińsko-Kamieńsk‘

Patronat honorowy:
Piotr Krzystek - Prezydent Szczecina
Olgierd Geblewicz - Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego
JE ks. abp Andrzej Dzięga - Metropolita Szczecińsko-Kamieński

Patronat medialny:
Polskie Radio Szczecin SA
TVP Szczecin
Kurier Szczeciński

Wsparcie organizacyjne:
Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie
Zamek Ksi‘ż‘t Pomorskich
Opera na Zamku

Wstęp wolny


V Misterium Pasyjne "Nieszpory Żałobne - Vesperae pro defunctis", 10 kwietnia 2011, o godz. 19.00

Koncert w ramach V Misterium Pasyjnego "Nieszpory Żałobne - Vesperae pro defunctis" odbędzie się 10 kwietnia 2011, o godz. 19.00, w Archikatedrze pw. Šw. Jakuba.
Powięcony ofiarom katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem.

Kompozytor:
Paweł Łukaszewski.
Wykonawcy:
Chór Akademicki im. prof. Jana Szyrockiego Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie
Baltic Neopolis Orchestra
Adam Kuli - baryton
Szymon Wyrzykowski - dyrygent

Patronat honorowy:
Arcybiskup Andrzej Dzięga,
Prezydent Szczecina Piotr Krzystek.

Koncert współfinansowany przez Urz‘d Miasta Szczecin.



Patronat medialny: Polskie Radio Szczecin (transmisja i relacje), TVP Szczecin (relacje)


Impreza andrzejkowo-integracyjna - 27.XI.2010r., godz. 20:00.

CHAPS zaprasza wszystkich członków zespołu na impreze andrzejkowo-integracyjna. Przyjdz, jesli chcesz poznac "mlodych". Przyjdz, jesli chcesz spotkac sie po raz kolejny ze "starszymi". Przyjdz, jesli chcesz potanczyc, poskakac, wybawic sie. Jesli chcesz czegos wiecej - tez przyjdz.


Zapowiedz koncertu Hodie - kantaty bozonarodzeniowej - 3.XII.2010r., godz. 19:00.

Dnia 3.XII.2010r. w kosciele Sw. Krzyza na ulicy Wieniawskiego odbedzie sie koncert "Hodie - kantaty bozonarodzeniowej". W koncercie udzial wezma: CHAPS, Chor Chlopiecy "Szczecinskie Slowiki", orkiestra Filharmonii Szczecinskiej, solisci. Bilety do nabycia m.in. w kasie Filharmonii. Serdecznie zapraszamy.

(c) Chór Akademicki im. Prof. Jana Szyrockiego